KUCHNIE.

O firmie

SERCE DOMU BIJE W KUCHNI

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie. To miejsce gdzie tętni codzienne życie mieszkańców domu. Od 1923 r. budujemy doświadczenie w tworzeniu unikatowych wnętrz. Stosujemy nowoczesne technologie do produkcji mebli oraz wysokiej klasy materiały co pozwala nam tworzyć niepowtarzalny design nie zapominając o precyzji wykonania. Jesteśmy przekonani że połączenie indywidualnego podejścia do każdego projektu pozwoli nam sprostać najśmielszym wymaganiom naszych klientów.

PRODUKCJA 

Co roku nasza firma z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości mebli oraz zadowoleniu swoich klientów rozbudowuje oraz pozyskuje najnowocześniejsze maszyny do produkcji mebli. Nasza produkcja to 5000m2 powierzchni, ponad 70 specjalistów, nowoczesna lakiernia, najnowsze maszyny CNC. 

Cały proces produkcji jest programowany komputerowo co zapewnia powtarzalność każdego procesu produkcyjnego oraz najwyższą jakość. Każdy mebel zostaje zbudowany jako bryła w systemie sterującym produkcją następnie system ten programuje wszystkie maszyny sterowane cyfrowo na których zostają wyprodukowane elementy potrzebne do złożenia mebla w całość.

Tak wyprodukowane elementy są montowane w cały mebel, następnie jest on pakowany i wysyłany naszą flotą transportową do klienta docelowego, gdzie wykwalifikowani pracownicy dokonują finalnego montażu w pomieszczeniu klienta.

MATERIAŁY 

Do produkcji mebli stosujemy najlepsze materiały firm z Niemiec, Austrii, Włoch  takich jak: 

 • Egger
 • Pflederer
 • Hettich
 • Blum
 • Renolit
 • Sonae arauco
 • Jowat
 • Hafele
 • Kessebohmer 
 • Gtv
 • i wiele innych 

HISTORIA FIRMY SOWA MEBEL:

1923-1975

Jan Sowa, rzemieślnik stolarstwa prowadzi mały zakład usługowy i odrazu  zyskuje uznanie wielu klientów gdyż wytwarza każdy mebel indywidualnie.

 

1975-1990

Syn Jana Sowy zdobywając doświadczenie w stolarskim rzemiośle zastępuje ojca i kontynuuje po nim prowadzenie małego zakładu stolarskiego.

 

1991

W 1991 r. syn Jana otwiera w miejscu gdzie jego ojciec prowadził zakład stolarski od lat 30-tych, pierwszą ekspozycje produkowanych przez siebie mebli kuchennych pod marką „Sowa Mebel” i odrazu zyskuje dużą liczbę klientów gdyż prezentuje meble skrojone na miarę.

 

1991 – 1995

Firma rozwija produkcję budując duży zakład produkcyjny o powierzchni 1500 m2, rozwija sprzedaż mebli kuchennych na szeroką skalę.

1995 – 2005

Budowa drugiego zakładu produkcyjnego o powierzchni 4000 m2, zakup i wdrożenie do produkcji najnowocześniejszych maszyn do produkcji mebli takich jak: piły panelowe, okleiniarki sterowane komputerowo, centra obróbcze cnc. budowa nowoczesnej lakierni.

Firma nawiązuje współprace z wieloma studiami mebli kuchennych.

2005 – 2016

To lata rozwoju salonów sprzedaży, podjęcie współpracy z partnerami z Francji oraz Niemiec. Również w tych latach nasza firma bierze udział w wielu imprezach targowych: Mobitex 2013 w brnie – Czechy.

 • Meble polska 2014 w Poznaniu – polska
 • Meble polska 2015 w Poznaniu – polska
 • Meble polska 2016 w Poznaniu – polska

W tych latach powstaje również kolekcja mebli kuchennych „Prestigio Kuchnie”

2016

Nasza firma otwiera w Cieszynie-Boguszowicach na granicy Polsko-Czeskiej ekskluzywny show-room kuchni i wnętrz. Do zakładu produkcyjnego zostają zakupione nowe pięciosiowe centra obróbcze cnc dzięki którym zakład produkcyjny zostaje zakwalifikowany do grupy najbardziej rozwiniętych technologicznie w europie.

2018

Otwarcie fabrycznego studia kuchni i wnętrz w Dusseldorfie.

2019

Rok 2019 to otwarcie prestiżowego salonu w Krakowie ,,Sowa Kuchnie.” gdzie prezentujemy najnowsze wzornictwo oraz inspiracje wnętrz kuchennych.