KUCHNIE.

Uchwyty do mebli kuchennych

Data: 2020-03-20

Kiedy projektujemy naszą kuchnię, zazwyczaj najbardziej skupiamy się na – oczywiście bardzo ważnych – elementach takich jak kolorystyka czy materiał, z jakiego powstaną nasze meble. Zapominamy jednak czasem, jak wielki wpływ na wygląd całego pomieszczenia mają drobne detale i dodatki, które niejednokrotnie traktujemy „po macoszemu”.

Uchwyty potrafią niesamowicie odmienić wygląd mebli – nierzadko wystarczy sama ich wymiana, aby nasza kuchnia wyglądała jak po dużej metamorfozie. Na rynku jest obecnie tak olbrzymi wybór różnorodnych modeli uchwytów do mebli, w przeróżnych stylach, że niezależnie od naszych upodobań z całą pewnością spędzimy sporo czasu na tym, by dokonać ich ostatecznego wyboru.

Jeżeli nasza kuchnia urządzona będzie w nowoczesnym stylu, to doskonale sprawdzą się w niej uchwyty do mebli o prostych i geometrycznych formach. Jeśli nie chcemy eksponować uchwytów, to najlepiej wybrać takie w kolorze mebli, lub jak najbardziej do nich zbliżonym. Możemy także zastanowić się nad zastosowaniem w naszej kuchni bezuchwytowych systemów otwierania szafek i szuflad, dzięki czemu powierzchnia frontów będzie idealnie gładka.

W kuchniach w stylu retro lub boho świetnie będą wyglądać ozdobne uchwyty, w kolorze starego złota lub srebra, przyśniedziałej miedzi. Im bardziej fantazyjny wzór, tym lepiej! Można z powodzeniem zainspirować się tu klasycznymi meblami sprzed wieków lub też naturą i postawić na przykład na modele przypominające splecione gałązki.

Kuchnia w stylu glamour zdecydowanie zyska, jeżeli zdecydujemy się na uchwyty do mebli w kolorach złota lub srebra, w zależności od kolorystyki, w jakiej utrzymane jest pomieszczenie. Równie dobrze będą pasować do takiej kuchni uchwyty wykonane z masy lub szkła, przypominające mieniące się kryształy. Oprócz tego, że same w sobie prezentują się świetnie, to dzięki grze światła dodatkowo nadadzą blasku każdemu wnętrzu.

Uchwyty do mebli stanowią „kropkę nad i” w projekcie kuchni, i mają duży wpływ na odbiór całości, więc naprawdę warto poświęcić trochę czasu na przemyślany wybór tego, często niedocenianego, detalu.