KUCHNIE.

Apartament 3

 

Minimalizm już od dłuższego czasu wiedzie prym w trendach wnętrzarskich, i popularny jest zwłaszcza przy odnawianiu małych mieszkań, które z reguły zdecydowanie na tym zyskują. Wbrew niektórym opiniom – nowoczesny minimalizm wcale nie musi kojarzyć się z pustym i surowym wnętrzem. Niniejsza realizacja jest kolejnym przykładem na to, że mieszkanie utrzymane w takiej stylistyce może być nie tylko funkcjonalne, ale także ładne i przytulne.

Apartament, do którego aranżacji wykonaliśmy projekt oraz wyposażenie, doskonale wpisuje się w modny, minimalistyczny trend. Właściciele mieszkania postawili na jak największe otwarcie i rozświetlenie niewielkiej przestrzeni. Brak zbędnych ścian działowych i drzwi sprawił, że apartament wydaje się znacznie większy, niż w rzeczywistości. Dodatkowo wykorzystanie dużych luster i strategicznie rozmieszczenie sporej liczby punktów oświetlenia jeszcze bardziej potęgują ten, jakże pożądany, efekt. Dzięki temu, że meble zostały wykonane na wymiar zajmują tylko tyle przestrzeni, ile jest konieczne, ale nie ograniczają domownikom ilości miejsca dostępnego na przechowywanie.

Geometrię prostych, minimalistycznych mebli na zamówienie przełamują elementy i akcesoria o łagodniejszych liniach. Eleganckie hokery o zaokrąglonych krawędziach czy też kanapa o lekko obłych kształtach sprawiają, że wnętrze nabiera delikatniejszego charakteru. Powiewne zasłony i lekkie, proste firany także sprawiają, że apartament staje się bardziej przytulny. Śnieżna biel, która króluje w apartamencie, została przełamana dodatkami w kolorze jasnego drewna, zdecydowanie ocieplającymi pomieszczenie. Szara sofa oraz tapicerowane elementy łóżka, również w tej tonacji, dodają do wystroju apartamentu kolejny kolor, który nie wybija się na pierwszy plan, lecz doskonale współgra z pozostałymi elementami wyposażenia. 

Także łazienka została utrzymana w takiej kolorystyce – ciepła szarość na ścianach urozmaica wnętrze i świetnie pasuje do pozostałych elementów. Drzwi do kabiny prysznicowej zostały wykonane z całkowicie gładkiego szkła, dzięki temu tutaj również bardzo mała przestrzeń zyskała optycznie na wielkości. 

Jak widać – nawet w najmniejszym mieszkaniu można z łatwością przeprowadzić metamorfozę, dzieki której uzyskamy efekt przestronności. Kluczem do sukcesu jest tu przede wszystkim przemyślany projekt, który uwzględni zarówno odpowiednią kolorystykę, jak i stworzenie mebli „na miarę”.