KUCHNIE.

Apartament 2

 

Kolejny z apartamentów, którego aranżację mieliśmy okazję zaprojektować i wykonać, jest utrzymany w podobnej do poprzedniego, nowoczesnej stylistyce. Tutaj biały kolor dominuje praktycznie wszędzie, jedynie w niektórych miejscach został dyskretnie przełamany pojedynczymi dodatkami w jasnych odcieniach szarości oraz detalami w srebrnym kolorze.

Koncepcja mieszkania opiera się na maksymalnym otwarciu przestrzeni i przechodzimy tu płynnie z jednej strefy do drugiej: zdecydowana większość ścian została usunięta, a drzwi zostały zamontowane jedynie tam, gdzie są naprawdę niezbędne. Podczas realizacji podobnych projektów, meble na zamówienie, idealnie dopasowane do dostępnych powierzchni, stanowią jeden z ważniejszych elementów gwarantujących uzyskanie satysfakcjonującego efektu. Za sprawą braku wyraźnego podziału na poszczególne pomieszczenia, wykorzystaniu jasnej i spójnej kolorystyki, jak również przemyślanemu użyciu światła apartament uległ optycznemu powiększeniu. Stanowi on idealny przykład tego, w jaki sposób za pomocą koloru i dopracowanego projektu mebli można odmienić małe i ciemne mieszkanie.

Minimalistyczną formę wykonanych do tego projektu mebli na zamówienie podkreśla dodatkowo brak uchwytów, dzięki czemu fronty stanowią niemalże gładką płaszczyznę, podzieloną jedynie delikatnymi liniami pomiędzy poszczególnymi szafkami. W wystroju całego apartamentu prym wiodą proste linie, również większość dodatków, na przykład oświetlenie czy klamki u drzwi, także posiada geometryczne formy. Jedyne mocniejsze akcenty stanowią sprzęty RTV i AGD w czarnym kolorze, jednak za sprawą swojego kształtu doskonale komponują się z resztą wystroju. Dzięki temu całość jest niesamowicie spójna.

Pomimo iż biel często może kojarzyć się ze sterylnością, to tutaj udało się uniknąć takiego rezultatu. Idealnie wkomponowana, duża ilość punktów światła, miękkie poduszki czy powiewne zasłony, a także tapicerowany zagłówek wprowadzają do poszczególnych obszarów mieszkania sporo przytulności. 

Połączenie minimalistycznych form z wszechobecną bielą od dawna stanowi kwintesencję nowoczesności i w tym apartamencie efekt ten udało nam się bezproblemowo uzyskać. Wykonane przez nas meble na zamówienie pozwoliły w pełni wykorzystać przestrzeń i zapewnić mieszkaniu pełną funkcjonalność, bez utraty miejsca do przechowywania przedmiotów należących do domowników.