KUCHNIE.

Apartament 1

 

Przedstawiamy Wam pierwszy ze zrealizowanych przez firmę „Sowa” projektów aranżacji wnętrza apartamentu. Samo wnętrze utrzymane zostało w bieli i szarości, a przewodnim i dominującym stylem stał się minimalizm.

Sprzęty AGD i RTV idealnie komponują się swoim geometrycznym designem z resztą mieszkania. Biel ścian znajdujących się w aneksie jadalnym złamana została biało-szarą tapetą ścienną w pionowe pasy. Szara jest również kanapa, dająca wrażenie miejsca przytulnego i relaksującego, szczególnie w połączeniu ze znajdującym się na przeciwko niej podwieszanym ekranem. Sypialnia również urządzona została w bieli i szarości, jednak tutaj wyróżniają się szczególnie jasne, drewniane meble – duża szafa ścienna i stoliki nocne. Poczucie prywatności gwarantuje długa, szara zasłona, a delikatne oświetlenie łóżka znajdujące się za nim zapewnia poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Idealnie nadaje się ona na sypialnię jedno, jak i dwuosobową.

Sposób urządzenia apartamentu nadaje mu przestrzeni, a praktycznie pozbawione drzwi wnętrze tworzy wrażenie całości i pełni, miejsca, gdzie życie toczy się ciągle, niepodzielone na poszczególne elementy. Wyposażenie kuchni schowane we wtapiających się wizualnie w ścianę szafkach przestaje sprawiać wrażenie nieporządku. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem wystroju zaprojektowanego przez firmę „Sowa” apartamentu jest biała, okrągła, fantazyjna lampa z motywem kwiatowym, znajdująca się tuż nad stolikiem. Po wyłączeniu pozostałego oświetlenie zapewni ona nie tylko komfort posiłku, ale też poczucie przytulności w tej dużej przestrzeni. Pozostała część oświetlenia znajduje się w podwieszanym suficie. To małe, wbudowane w górną ścianę lampy LED w kolorze białym, umieszczone w taki sposób, by zapewnić odpowiednią ilość promieni świetlnych dla zdrowia oczu. Identyczne rozwiązanie wykorzystane zostało nie tylko w części kuchennej, jadalnej i salonie, ale też w sypialni i łazience. Łazienka również, podobnie jak pozostała część mieszkania, jest w tonacji biało-szarej. Design ścian uzupełniony został szarą tapetą z ceglanymi motywami, co idealnie pasuje do białej wanny. Części kuchennej i łazienkowej armatury wodnej są w kolorze srebrnym, podobnie jak uchwyty szaf, co dodaje wnętrzu życia. Delikatności i przytulności wnętrzu nadają tak drobne zdawało by się, elementy jak białe poduszki, czy wspomniana już zasłona.