KUCHNIE.

Nowoczesne kuchnie – trendy 2019

Data: 2020-04-10
Kategorie: Trendy kuchenne

Chociaż wystrój kuchni powinien przede wszystkim odzwierciedlać nasze upodobania i charakter, to podczas urządzania lub odnawiania wnętrza zawsze warto zapoznać się z najnowszymi trendami. W każdym z nich możemy znaleźć inspirujące pomysły, które wykorzystamy w całości, lub też zaaranżować je tak, by jak najlepiej pasowały do naszych preferencji.

Nadal niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się projekty kuchni otwartych na salon, które stają się wówczas częścią wspólnej przestrzeni i pozwalają by aneks kuchenny tętnił życiem na równi z resztą mieszkania. Za sprawą swojej funkcjonalności wciąż królują także wyspy kuchenne, które nie tylko zwiększają funkcjonalność samej kuchni, ale pozwalają również na przeniesienie tam części życia rodzinnego lub towarzyskiego.

Zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie liczy się jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, prym wiedzie wysoka, sięgająca do samego sufitu zabudowa. Pozwala ona na przechowywanie większej ilości przedmiotów i produktów w jednym miejscu, a najwyższe szafki z powodzeniem zastępują osobną spiżarnię, na którą zazwyczaj nie ma miejsca na niewielkim metrażu.

Chociaż białe, minimalistyczne kuchnie w nowoczesnym stylu nadal są dość popularne, to widać już stopniowe odchodzenie od tego trendu. Mimo że taka kuchnia robi wrażenie, to może wydawać się dość surowa i bezosobowa. Nadal jednak chętnie wybieramy jasne kolory, ale coraz częściej wykorzystujemy je w aranżacjach w stylu skandynawskim. Pojawia się tu również motyw drewna, który sprawia, że wnętrze staje się zdecydowanie przytulniejsze. Kolejnym ukłonem w stronę natury jest wykorzystywanie kamienia, do łask wraca między innymi marmur, najlepiej ten z wyrazistymi żyłkami, tak bardzo charakterystycznymi dla tego budulca.

Rzadziej decydujemy się także na błyszczące powierzchnie – w tym roku coraz częściej zastępowaliśmy je matowym wykończeniem. W połączeniu z ciemnymi, stonowanymi kolorami nadaje ono wnętrzu klasy i elegancji.

Niezależnie od tego, czy chcemy podążać za trendami, czy też jedynie się nimi zainspirować: wśród aktualnych nurtów w urządzaniu wnętrz na pewno znajdziemy taki, który będzie współgrał z naszym gustem i upodobaniami.