KUCHNIE.

Meble kuchenne na wymiar

Data: 2020-03-06
Kategorie: Trendy kuchenne

Nie bez powodu meble kuchenne na wymiar cały czas zyskują na popularności. Dzięki indywidualnemu projektowi można wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni, a różnorodność materiałów oraz dodatków sprawia, że każdy może dopasować gotowe meble do swoich indywidualnych preferencji. O czym należy pamiętać podczas zamawiania mebli kuchennych na wymiar?

Projekt mebli

Pierwszym i najważniejszym etapem podczas urządzania wymarzonej kuchni, jest stworzenie projektu zabudowy. Po dokonaniu dokładnych pomiarów pomieszczenia możemy zacząć planować ostateczny wygląd naszej kuchni. Projekt mebli na wymiar warto zrobić we współpracy ze specjalistami z firmy, która będzie wykonywać dla nas meble. Nie tylko doradzą oni najodpowiedniejsze materiały, lecz również polecą najbardziej funkcjonalny i ergonomiczny układ poszczególnych szafek. Podpowiedzą, jakie rozwiązania technologiczne najlepiej sprawdzą się w naszym projekcie. Pomogą również w doborze kolorystyki tak, aby gotowy zestaw mebli nie tylko spełniał nasze oczekiwania, ale także idealnie komponował się z otoczeniem. Świetnym pomysłem jest wykonanie wizualizacji gotowego projektu – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem prac możemy zobaczyć efekt i już na tym etapie wprowadzić poprawki, co w późniejszym czasie może być utrudnione.

Produkcja i montaż

Gdy już dopracujemy nasz projekt mebli – proces tworzenia przenosi się do zakładu produkcyjnego, gdzie wykwalifikowani specjaliści zadbają o to, aby precyzyjnie odtworzyć każdy detal z wykonanego wcześniej projektu. Szczegółowe wykonanie poszczególnych elementów jest szczególnie istotne podczas wykonywania mebli kuchennych na wymiar, ponieważ projekt z reguły obejmuje całą dostępną przestrzeń, dlatego dokładność wykonania jest tu tak ważna.

Kiedy gotowe elementy mebli opuszczą już zakład produkcyjny przychodzi pora na ich umieszczenie w naszej kuchni. W ustalonym wcześniej terminie meble wraz z ekipą montażystów docierają do naszego domu. Z reguły montaż mebli trwa około jednego dnia, chociaż przy dużych i skomplikowanych projektach może się wydłużyć.

Cały proces zamawiania mebli kuchennych na wymiar, od pierwszego spotkania z projektantami, aż do zakończenia montażu trwa zazwyczaj kilka tygodni, dlatego warto zaplanować zakup mebli z wyprzedzeniem.