KUCHNIE.

Kuchnie nowoczesne, designowe, rustykalne

Kuchnie > Kuchnie nowoczesne, designowe, rustykalne

 

Kuchnia to miejsce, gdzie każdy spędza dużą ilość czasu, przygotowując posiłki, siedząc wraz z bliskimi, albo czytając książkę. Kuchnia staje się sercem każdego domu. Najpopularniejszymi w ostatnich sezonach stały się kuchnie urządzone w stylach nowoczesnym, designowym i rustykalnym.

Jedną z najważniejszych cech kuchni w stylu nowoczesnym jest minimalizm. Każda przestrzeń zostaje tu wykorzystana do maksimum, meble często sięgają sufitu, , a jeśli posiadacie dzieci, kuchnia w stylu nowoczesnym oferuje rozwiązania zapewniające im bezpieczeństwo i możliwość spędzania czasu bez obaw o ich zdrowie, nawet w trakcie nauki gotowania. Kuchnia staje się dopasowana do mieszkańców, nie zaś mieszkańcy do kuchni, dając możliwość indywidualnego dostosowania wymiarów mebli, ich kolorystyki i rozmieszczenia. Ważnym elementem staje się wyspa, blat, który może być, poza miejscem przygotowywania posiłków, przestrzenią do rozmów w trakcie gotowania, jak i kolejnym meblem użytkowym. Jednym z ważniejszych elementów staje się też niewidoczny prawie sprzęt AGD, wszystko zakryte jest w zabudowie kuchennej.

Kuchnie designowe łączą w sobie elementy stylu kuchni nowoczesnej i tradycyjnej, jak i salonu. Również tu króluje minimalizm i maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednak dotyczy ono głównie zabudowy. Meble w kuchni designowej mogą mieć różne kształty i formaty, dopasowane do potrzeb mieszkańców. Szafki, asymetryczne lub w stylu dawnym, posiadają jak największą ilość rozwiązań praktycznych i nowoczesnych, by życie i gotowanie w kuchni było przyjemnością. Poza meblami czysto użytkowymi w kuchni nie powinno zabraknąć miejsca na sam design, indywidualną dekorację, rośliny, drewniane elementy, czy też mały stół i krzesła, dodające ciepła i przytulności tak ważnemu miejscu, jakim jest kuchnia. 

Kuchnie rustykalne to kuchnie w których chciałoby się spędzać cały czas, ciepłe, rodzinne, idealne dla osób celebrujących bliskość. Kuchnie te charakteryzuje budulec, drewno, często jedynie lakierowane, i ich stylistyka nawiązująca do kuchni tradycyjnej, wiejskiej. Nie praktyczność i użyteczność staje się w nich głównym elementem, a bycie sercem domu. W kuchni rustykalnej zabraknąć nie może też detali: firanek, glinianych garnków czy też drewnianych desek do krojenia. Kuchnia rustykalna jest miejscem „z duszą”, gdzie nie tylko gotowanie i jedzenie, ale również spędzanie czasu staje się przyjemnością.