KUCHNIE.

Kuchnia rustykalna

Data: 2020-05-15
Kategorie: Styl kuchni

Zaletą kuchni rustykalnej jest to, że nigdy nie wychodzi z mody. Każdy poczuje się w przytulnym, niemal sielskim wnętrzu zupełnie, jakby przeniósł się w czasie i znów znalazł w babcinym domu.

Drewniane lub kamienne blaty, cegła, miedź i koronki przywodzą na myśl spokojną wieś, a przy meblach z charakterem zasiądziecie z rozkoszą, aby choć na chwilę przenieść się daleko od codziennego czy też miejskiego zgiełku. Kuchnia rustykalna to masywne, drewniane meble w starym stylu, nadające wnętrzu niepowtarzalnej, klasycznej, a zarazem swojskiej elegancji. Drugie życie z powodzeniem odnajdą tu dawne, babcine kuchenne kredensy.

Sercem kuchni w starym stylu, wbrew pozorom nie jest piec, a stół. Drewniany, solidy z masywnymi prostymi albo też toczonymi nogami. Stół, który ma własną szufladę na niezbędne, podręczne przedmioty oraz blat, przy którym toczy się życie całej rodziny. Przy stole się nie tylko jada, ale też rozmawia, pracuje albo też w okresie świąt wykrawa pierniki lub lepi setki pierogów. Kuchnia rustykalna to marzenie każdej, idealnej pani domu, bo łączy nie tylko funkcjonalność, prostotę i elegancję wnętrza, ale też nadaje niepowtarzalny, starodawny klimat. Wiejskie klimaty to głównie umiłowanie prostoty i natury, dlatego też bardzo istotne są dodatki, w jakie wyposażymy nasze sielskie królestwo. Otwarte półki, mosiężne wieszaki czy relingi, ozdobne słoje z przyprawami, efektowne fajanse czy bezcenne srebra i porcelana… dozwolone jest wszystko, co nawiązuje do poprzedniej epoki i na pierwszy rzut oka opowiada własną historię.

Urządzając kuchnię w stylu retro, nie musimy rezygnować z nowoczesności, jaką niesie ze sobą używanie sprzętu AGD. Warto zainwestować w elegancki piekarnik, wykonany w stylu retro, uruchamiany za pomocą pokręteł, albo też w ceramiczny zlew czy kran w podobnym stylu. Kompilacja miedzi, kamienia, drewna, naturalnego płótna i koronki, plecionej wikliny oraz wszechobecnych motywów roślinnych stworzy kuchnię, w której będziemy się czuli swojsko, i w której odnajdziemy upragniony spokój i inspirację.