KUCHNIE.

Jak urządzić kuchnię w stylu boho?

Data: 2020-02-14

Styl boho staje się coraz popularniejszym sposobem urządzania mieszkań. Jego niezaprzeczalny luz, inspiracje latami 60, motywami ludowymi i hippisowskim stylem życia staje się coraz bliższy współczesnym milenialsom. Wchodzący w dorosłe życie młodzi ludzie, którzy zmagają się z dużymi problemami na gruncie społecznym bardzo cenią sobie indywidualizm i artystyczny sposób wyrażania siebie.

Najpopularniejsze są sypialnie w stylu boho, nic jednak nie stoi na przeszkodzie by w tym samym stylu urządzić kuchnię. Kuchnia w stylu boho będzie odskocznią od trudów życia codziennego, dzięki swojemu ciepłemu wnętrzu. Kuchnia w stylu boho wyróżnia się przede wszystkim bogatą kolorystyką, miszmaszem wzorów i faktur, z naciskiem na wzory ludowe jak i tak zwane psychodeliczne. Bardzo ważne jest by meble zbudowane były z drewna, najlepiej zaś, jeśli pochodzą one z drugiej ręki, i pozostały na nich ślady użytkowania. Kolorystyka pozostaje do wyboru mieszkańców, choć dobrze sprawdza się tutaj jasna farba podkreślająca patchworkowy dobór dodatków. Meble powinny posiadać otwarte regały, eksponujące produkty kuchenne. Mogą one być zupełnie od siebie różne, możemy w takim razie zakupić na pchlim targu regał, na serwisie sprzedażowym – kredens, a krzesła zabrać z domu dziadków, a dodatkowo odnowić je i pomalować na wybrane kolory. Jedyne, co nas ogranicza podczas tworzenia kuchni w stylu boho jest Wasza wyobraźnia.

Jednymi z istotnych elementów w kuchni w stylu boho są ekologia i recykling. W kuchni w stylu boho nie może zabraknąć roślin, kwiatów w doniczkach, świeżego bukietu na stole. Ponowne wykorzystanie wspomnianych już mebli, sprzętów kuchennych czy dekoracji staje się sercem stylu boho. Same dodatki również są dowolne, od dawnych desek do krojenia i filiżanek, po zasłony, serwety czy obrusy w różnorodne wzory. Styl boho nie lubi jednak jednego – pustki. Każda przestrzeń musi zostać zagospodarowana i odpowiednio udekorowana, nieważne czy mówimy o regale, półce, czy ścianie.

Styl boho sprawia wrażenie chaotyczności, jest to jednak chaos kontrolowany, a każdy detal i każdy przedmiot posiada własną, indywidualną historię. Tylko od nas zależy jak będzie wyglądać Wasza kuchnia w stylu boho i na ile popuścicie granice fantazji.