KUCHNIE.

Ekskluzywne meble kuchenne

Data: 2020-04-03
Kategorie: Wygląd kuchni

Chociaż w pierwszej chwili pojęcie luksusowej kuchni może się kojarzyć głównie z nowoczesnymi trendami, to tak naprawdę „luksusowy” dla każdego z nas może znaczyć coś innego. Dla jednych będzie to głównie wizualne wrażenie, jakie sprawiają ekskluzywne meble w stylu glamour, nietypowe formy lub najnowocześniejszy sprzęt AGD i designerskie akcesoria i dekoracje. Dla innych będzie to przede wszystkim najwyższa jakość drogich, oryginalnych i egzotycznych materiałów, które stworzą stylowe wnętrze.

Ekskluzywne meble kuchenne utrzymane w nowoczesnej stylistyce to przede wszystkim gładkie, błyszczące lub matowe powierzchnie, designerski sprzęt w futurystycznych i nietypowych kształtach, czy też wspomniany już styl glamour, gdzie dużą rolę odgrywają detale wykonane w kolorze szlachetnych metali, blask szklanych lub kryształowych dodatków. W takiej stylistyce świetnie sprawdzą się lakierowane fronty, lśniące, często z efektem lustra – chociaż obecnie równie popularne stały się także meble wykonane w pełnym, głębokim macie. Doskonale prezentować się będą także duże powierzchnie wykonane ze szkła. Armatura i dekoracje z błyszczącej stali będą stanowiły doskonałe uzupełnienie takich aranżacji.

Jeżeli bliższy jest nam klasyczny styl, to niewątpliwie największą rolę odgrywają tutaj luksusowe materiały, z jakich zostaną wykonane meble. Lite, najlepiej dębowe drewno od razu przywodzi na myśl wytworne rezydencje i dworki z dawnych czasów. Do tego warto wykorzystać odpowiednio wkomponowane elementy z innych naturalnych materiałów – marmurowy blat, kamienna lub drewniana podłoga, a w nowocześniejszym wydaniu również polerowany beton. Tutaj również świetnie wkomponują się dodatki w kolorze metalu, tym razem jednak najlepiej sztucznie postarzanego. Ozdobny żyrandol, świeczniki, a nawet klasyczna zastawa stołowa umieszczona w widocznym miejscu idealnie dopełnią projekt ekskluzywnej kuchni utrzymanej w dworskiej stylistyce.

Niezależnie od naszego gustu z pewnością znajdziemy – lub z pomocą specjalistów stworzymy – projekt ekskluzywnej kuchni, który bezproblemowo skomponuje się z pozostałą częścią domu, a zarazem spełni wszystkie nasze oczekiwania.