KUCHNIE.

Dodatki do nowoczesnej kuchni

Data: 2020-03-27
Kategorie: Dodatki kuchenne

Już od jakiegoś czasu trend na nowoczesne kuchnie utrzymane w jednolitej kolorystyce, najczęściej bieli lub czerni, cieszy się niesłabnącą popularnością. Aby wnętrze nie wydawało się sterylne i zyskało własny charakter warto zadbać o odpowiednie dodatki, które potrafią niesamowicie odmienić wnętrze.

Oprócz obiektów typowo dekoracyjnych z powodzeniem możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które przechowujemy na blatach, stołach lub wieszamy na ścianie. Misy na owoce, zawieszone nad blatem akcesoria do gotowania, tekstylia a nawet małe AGD jak np. ekspres do kawy czy designerski blender mogą stać się oryginalną ozdobą naszej kuchni

Aby uniknąć wrażenia bałaganu musimy pamiętać, aby dodatki do nowoczesnej kuchni były utrzymane w podobnej stylistyce. Poszczególne rzeczy może łączyć kolor, który dodatkowo ożywi wnętrze. Decydując się na wprowadzenie akcentu w postaci kolejnej barwy zdecydujmy się na jeden, maksymalnie dwa kolory – ich większa ilość może przytłoczyć. Pamiętajmy również, że nie musimy dobierać wszystkich dodatków w dokładnie tym samym odcieniu danego koloru, wręcz przeciwnie – możemy swobodnie poruszać się pośród różnorodnych odcieni, mając jedynie na uwadze, aby wszystkie były albo w zimnej albo w ciepłej tonacji.

Kolejnym elementem, który pozwoli zachować nam spójność pomiędzy poszczególnymi dekoracjami i akcesoriami jest ich kształt. Proste, geometryczne formy będą doskonale współgrały z minimalistycznymi meblami i podkreślą minimalizm wnętrza, z kolei obłe, delikatne kształty złagodzą odbiór przestrzeni i sprawią, że stanie się przytulniejsza.

Wspaniałym uzupełnieniem kuchni w nowoczesnym stylu będą również rośliny – mogą to być zioła w doniczkach dopasowanych stylem lub kolorem do pozostałych detali, możemy również pokusić się o inne rośliny. Chociaż kuchnia jest trudnym miejscem dla roślin, to jest jednak sporo odmian kwiatów, które pokochają to wilgotne i ciepłe miejsce. Jeśli nie chcemy umieszczać roślin na stałe, to świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie bukietu kwiatów, którego formę i kolor możemy dowolnie zmieniać.

Tak naprawdę, jeśli tylko będziemy trzymać się kilku podstawowych zasad, to jedynie nasza wyobraźnia ogranicza nasze możliwości w doborze dodatków do nowoczesnej kuchni.